UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020 r.

 • Zaczynają się nabożeństwa czerwcowe - w dni powszednie po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30.

 • W ostatnią sobotę odbyły się święcenia kapłańskie ks. diakona Tomasza Kołodziejskiego, który pracował przez ostatni rok w naszej parafii. Serdecznie polecamy go modlitwie wszystkich parafian! Msza św. prymicyjna ks. Tomasza w naszej parafii odbędzie się 7 czerwca o 13.15.

 • W związku z nowymi warunkami wprowadzonymi przez administrację państwową informujemy, że zniesiono limit ilości osób obecnych w kościele, należy jednak nadal mieć zakryte usta i nos. Dziękujemy za zrozumienie. Nie będzie już w związku z tym transmisji z Mszy i dodatkowej spowiedzi w niedziele.

 • W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od 17 do Mszy św. i po Mszy św. do 20.

 • W związku z ograniczeniami sanitarnymi sposób przeprowadzenia procesji Bożego Ciała podamy za tydzień.

 • Kancelaria parafialna jest czynna w normalnych godzinach! Wewnątrz kancelarii nadal można przebywać tylko w maseczce ochronnej na twarzy. Dotyczy to także poczekalni. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny – 699-835-042.

 • Przyjmujemy jeszcze intencje mszalne na lipiec, sierpień i wrzesień.

 • Serdecznie polecamy codzienną modlitwę różańcową w intencji zatrzymania epidemii, na której Kościół w Polsce jednoczy się codziennie o 20.30. Siostry i księża gromadzą się wtedy w kościele, wiernych prosimy o modlitwę w tej intencji w domach, w rodzinach.

 • Informacje o parafii znajdziemy też na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 • W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej:śp. Krystynę Karolak i śp. Marię Grzelczak. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!

Mon, May 04
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Modlitwa wspólnoty parafialnej
Równo od 20:30 codziennie nasze Siostry i Księża posługujący w naszej parafii będą trwać na modlitwie, dołączmy i my - parafianie do tej modlitwy w naszych domach!!! MODLITWA CAŁEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ I KOŚCIOŁA W POLSCE w intencji ustania pandemii!!! #Wspólnamodlitwa #Modlitwa #oustaniepandemii
Share
Fri, May 08
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Nabożeństwa majowe
Nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17:30. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie będziemy niestety spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie parafii.
Share
Tue, May 19
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Kancelaria parafialna - czynna
Kancelaria parafialna jest czynna w normalnych godzinach od 9:00 do 10:00 i od 17:00 do 18:00! Wewnątrz kancelarii może przebywać tylko jedna osoba, w maseczce ochronnej na twarzy. Pozostałe prosimy o oczekiwanie na zewnątrz. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 699-835-042
Share
Sat, May 30
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
ZNIESIONE LIMITY LICZBY OSÓB
Z radością informujemy, że zgodnie z dzisiejszymi zaleceniami rządu od 30 maja br. zostają zniesione ograniczenia liczby osób w kościele. Osoby uczestniczące w nabożeństwa muszą jedynie stosować maseczki zasłaniające usta i nos.Z radością zapraszamy do kościoła na wspólną parafialną modlitwę i Mszę
Share
Tue, Jun 02
WTOREK, Górny Kościół
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek godzinę przed i godzinę po wieczornej Mszy świętej od 17:00 i do 20:00. Zło przeminie, a życie w Sercu Jezusowym zmieni się wkrótce w życie wiecznej miłości i szczęścia. Nawet największe cierpienia ciała skończą się kiedyś.
Share
Fri, Jun 05
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Sakrament Pokuty i Pojednania w piątek
W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek – nabożeństwa po Mszy o 8 i 18, spowiedź dla dzieci od 16.30, Msza św. o 17, dla dorosłych rano i od 17.30 do 22; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo maryjne po Mszy św. o 8. Przypominamy, że w kościele może przebywać jednocześnie ograniczona ilość osób!
Share
Parafia Rzymskokatolicka  Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie 
 • Facebook Social Icon

ul. Karola Dickensa 5

02-107 Warszawa

Numer konta 50 2490 0005 0000 4530 4185 1287