31 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.11.2020 r.

 • W związku z warunkami wprowadzonymi przez administrację państwową przypominamy, że należy mieć zakryte usta i nos w czasie pobytu w kościele. Prosimy też, by procesyjnie środkiem kościoła podchodziły tylko osoby przyjmujące Komunię św. „na rękę”. Dziękujemy za zrozumienie.

 • Dziś 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w porządku niedzielnym.

 • Dziś też 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13:15 do nabożeństwa różańcowego.

 • W poniedziałek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –  Msze św. jak w dzień powszedni. Msze św. zbiorowe, w intencjach wiernych zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, będą sprawowane o 8:00 i 18:00. Procesja żałobna, z modlitwą za naszych bliskich polecanych w wypominkach rocznych, po wieczornej Mszy św. (około 19:00).

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich dniach w jakikolwiek sposób zaangażowali się w troskę o nasze wspólne dobro, jakim jest budynek naszego parafialnego kościoła!

 • W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – Godzina święta o 17:00; pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwa po Mszy o 8:00 i 18:00; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o 8:00. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy św. i wieczorem od 16:30 (dzieci, dorośli od 17:30) do 22:00. Do 22:00 będzie też trwała adoracja eucharystyczna. O 17:00 Msza św. dla dzieci. Pamiętajmy o ograniczeniach związanych z epidemią!

 • Za dwa tygodnie, w niedzielę 15.11.2020r., będą gościć w naszej parafii i głosić Słowo Boże Księża Misjonarze Oblaci. Po Mszach św. będą rozprowadzać przed kościołem kalendarze na rok 2021, z których dochód będzie przeznaczony na podejmowaną przez nich działalność misyjną.

 • Przyjmujemy jeszcze intencje wypominkowe. Intencje „jednorazowe” - na Msze św. zbiorowe w dniu 2.11.2020 (o 8:00 lub 18:00); w intencjach „całorocznych” modlimy się 02.11 w czasie procesji po wieczornej Mszy św. i w każdy 3 poniedziałek miesiąca (17:00 – wypominki, 18:00 – Msza św.).

 • Przyjmujemy intencje mszalne na styczeń, luty i marzec przyszłego roku. Jest też jeszcze kilka ostatnich wolnych intencji na grudzień. Zapraszamy do zakrystii i kancelarii parafialnej.

 • Ze względu na epidemię, wszystkich, którzy chcieliby przyjąć w tym roku wizytę duszpasterską prosimy o zgłaszanie się jeszcze w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

 • Spotkania biblijne w środy są zawieszone do odwołania.

 • W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od 17:00 do Mszy św. i po Mszy św. do 20:00.

 • Informacje o parafii znajdziemy też na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 • W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej:śp. Marię Owczarską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

Tue, Sep 15
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Kancelaria parafialna
Kancelaria parafialna jest czynna codziennie w godzinach od 9:00 do 10:00 i od 17:00 do 18:00! Wewnątrz kancelarii może przebywać tylko jedna osoba, w maseczce ochronnej na twarzy. Pozostałe prosimy o oczekiwanie na zewnątrz.
Udostępnienia
Mon, Oct 26
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Wizyta Duszpasterska
Ze względu na epidemię, wszystkich, którzy chcieliby przyjąć w tym roku wizytę duszpasterską prosimy o zgłaszanie się (do końca października) w zakrystii lub kancelarii.
Udostępnienia
Sun, Nov 01
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Uroczystość Wszystkich Świętych
Za tydzień 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w porządku niedzielnym
Udostępnienia
Sun, Nov 01
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Najświętszy Sakrament wystawienie w niedzielę
Za tydzień 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do nabożeństwa różańcowego
Udostępnienia
Mon, Nov 02
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
W poniedziałek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msze św. jak w dzień powszedni. Msze św. zbiorowe, w intencjach wiernych zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, będą sprawowane o 8 i 18. Procesja żałobna, z modlitwą za bliskich zmarłych ok.19:00
Udostępnienia
Mon, Nov 02
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
MODLITWA WYPOMINKOWA
Przyjmujemy intencje wypominkowe. Intencje „jednorazowe” - na Msze św. zbiorowe w dniu 2.11 (o 8 lub 18); w intencjach „całorocznych” modlimy się 2.11 w czasie procesji po wieczornej Mszy św. i w każdy 3 poniedziałek miesiąca (17 – wypominki, 18 – Msza św.).
Udostępnienia
Tue, Nov 03
WTOREK, Górny Kościół
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek godzinę przed i godzinę po wieczornej Mszy świętej od 17:00 i do 20:00. Zło przeminie, a życie w Sercu Jezusowym zmieni się wkrótce w życie wiecznej miłości i szczęścia. Nawet największe cierpienia ciała skończą się kiedyś.
Udostępnienia
Wed, Nov 04
Sala w dolnym kościele
Spotkanie ze Słowem Bożym - zawieszone do odwołąnia
Zawieszamy do odwołania spotkania ze Słowem Bożym. Spotkania odbywające się o godzinie 19:30 sali św. Maksymiliana w dolnym kościele w środy. Poznaj Słowo, czytaj Pismo święte, dziel się Słowem i tym jak ono do Ciebie przemawia. Pogłębiaj swoją wiarę.
Udostępnienia
Fri, Nov 06
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Sakrament Pokuty i Pojednania w piątek
Pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwa po Mszy o 8 i 18; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo maryjne po Mszy św. o 8. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy św. i wieczorem od 16.30 (dzieci, dorośli od 17.30) do 22. Do 22 będzie też trwała adoracja eucharystyczna. O 17 Msza
Udostępnienia
Sat, Nov 14
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Żywy Różaniec (1)
Żywy Różaniec zaprasza wszystkich, którzy chcieliby włączyć się we wspólną modlitwę w intencjach Kościoła i naszej parafii. Na chętnych czekamy dzisiaj po Mszach św. w salce Przystań oraz w przyszłą niedzielę o 16, na Mszy świętej w dolnym kościele. Na Mszę za tydzień zapraszamy wszystkich członków.
Udostępnienia
Parafia Rzymskokatolicka  Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie 
 • Facebook Social Icon

ul. Karola Dickensa 5

02-107 Warszawa

Numer konta 50 2490 0005 0000 4530 4185 1287