Parafia Rzymskokatolicka  Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie 
 • Facebook Social Icon

ul. Karola Dickensa 5

02-107 Warszawa

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020 r.

 • Dziś o godzinie 16:00, w dolnym kościele, będzie spotkanie  Żywego Różańca. Zapraszamy również tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty.

 • Dziś o 17:15 ostatni przed Postem niedzielny Różaniec w intencji Ojczyzny.

 • Dziś po wieczornej Mszy św. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Wieczór Uwielbienia.

 • W tym tygodniu – 26 lutego – przypada Środa Popielcowa. Obrzęd posypania głów popiołem na wszystkich Mszach św.: o 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00 oraz dodatkowa Mszach św. o godz. 9:30 i 19:30. Tego też dnia obowiązuje post ścisły.

 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca– adoracja po Mszy św. o 13:15 do wieczornego nabożeństwa. O 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 • Rozpoczyna się Wielki Post. Wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszach św. o 8:00 i 18:00, dla dzieci zaś o 17:15. Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00

 • Podobnie jak w poprzednich latach wyznaczone są w naszym mieście, na każdy dzień Wielkiego Postu,Kościoły Stacyjne, gdzie celebrowane będę specjalne nabożeństwa wielkopostne. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

 • W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od 17:00 do Mszy św. i po Mszy św. do 20:00.

 • Jak co roku, w kaplicy Matki Bożej, znajdziemy wyłożoną Księgę Trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań trzeźwościowych!

 • Ze względu na Środę Popielcową kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym dopiero w środę 4 marca o 20:00 w Sali św. Maksymiliana (dolny kościół).

 • Informacje o parafii znajdziemy też na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 • W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej:śp. Halinę Kaletę i śp. Elżbietę Stawicką. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!

Tue, Jan 14
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Wieczory dla zakochanych
Spotkania dla zakochanych - kurs przedmałżeński trwa. Spotkania odbywają się co wtorek o godzinie 19:00 w dolnym kościele. Jeśli chcesz dołączyć przyjdź lub zgłoś się mailowo na adres parafii opatrznoscboza@home.pl
Udostępnienia
Wed, Feb 26
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Środa Popielcowa
Obrzęd posypania głów popiołem na wszystkich Mszach św.: o 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00 oraz dodatkowo na Mszach św. o godz. 9:30 i 19:30. Tego też dnia obowiązuje post ścisły.
Udostępnienia
Fri, Feb 28
Warszawa
Droga Krzyżowa
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy świętej o 8:00 oraz po Mszy świętej o 18:00. Dla dzieci droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o 17:45.
Udostępnienia
Sun, Mar 01
Warszawa
Gorzkie Żale
Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o 17:00 "Oby się serce we łzy rozpływało że Cię, mój Jezu, sprośnie obrażało! Żal mi, ach, żal mi ciężkich moich złości, dla Twej miłości!"
Udostępnienia
Sun, Mar 01
Parafia Opatrzności Bożej
Różaniec w intencji Ojczyzny
Podejmujemy modlitwę różańcową w każdą niedzielę o godzinie 17:15 odmawiamy różaniec w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne.
Udostępnienia
Tue, Mar 03
WTOREK, Górny Kościół
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek godzinę przed i godzinę po wieczornej Mszy świętej od 17:00 i do 20:00. Zło przeminie, a życie w Sercu Jezusowym zmieni się wkrótce w życie wiecznej miłości i szczęścia. Nawet największe cierpienia ciała skończą się kiedyś.
Udostępnienia
Wed, Mar 04
Sala w dolnym kościele
Spotkanie ze Słowem Bożym
Wtorkowe spotkania ze Słowem Bożym. Spotkania odbywają się o godzinie 20:00 sali św. Maksymiliana w dolnym kościele w środy. Poznaj Słowo, czytaj Pismo święte, dziel się Słowem i tym jak ono do Ciebie przemawia. Pogłębiaj swoją wiarę.
Udostępnienia