Parafia Rzymskokatolicka  Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie 
 • Facebook Social Icon

ul. Karola Dickensa 5

02-107 Warszawa

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020 r.

 • Zwykłe godziny Mszy Świętych i dyżurów księży w konfesjonale pozostają bez zmian. W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez administrację państwową usilnie jednak prosimy, by na Mszę św. przychodziły tylko osoby, które zamówiły intencję mszalną. W kościele nie powinno przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób (poza księdzem). Dziękujemy za zrozumienie.

 • Przypominamy, że ze względu na epidemię, do odwołania Kard. Kazimierz Nycz udzielił wiernym dyspensy (tzn. zwolnił) od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Serdecznie prosimy wszystkich, by modląc się w domu, jednoczyli się z Chrystusem Eucharystycznym i Kościołem, dla wspólnego dobra.

 • Podobnie jak tydzień temu w niedzielę, w godz. 15-17, księża przejdą ulicami naszej parafii z Najświętszym Sakramentem, błogosławiąc wszystkim mieszkańcom. Prosimy w tym czasie pozostać w mieszkaniu i oddać cześć Panu Jezusowi modląc się w oknie. PAMIĘTAJ #zostańwdomu

 • Przypominamy, że w wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku 7.06). W związku z tym zapowiadamy już dziś dodatkowe dni szczególnie poświęcone możliwości spowiedzi, by przygotować się do godnego przyjęcia Komunii, gdy tylko ustaną ograniczenia związane z epidemią. Polecamy też zapoznanie się z załączonymi dokumentami o i w sytuacjach nadzwyczajnych.

 • Spotkania wszystkich grup parafialnych i nabożeństwa (Gorzkie żale, drogi krzyżowe) zostały tymczasowo odwołane. W miarę rozwoju sytuacji będziemy informować o dalszych zmianach.

 • Nie ma żadnych dodatkowych nabożeństw w 1szy czwartek, piątek i sobotę. Tylko Msze św. i zwykłe dyżury w konfesjonale. Ponieważ nie mamy najmniejszych szans zapewnienia "małych liczb" - tzn. 5 lub mniej osób w kościele w trakcie takich nabożeństw, serdecznie prosimy, by pozostając w domu podjąć zarówno akt skruchy jak i Komunii duchowej (wskazówki są na stronie www parafii i w VERBUM). To także jest godny sposób "odprawienia 1szego piątku" w takich okolicznościach. Do nabożeństw powrócimy jak tylko będzie to możliwe. Gdy skończą się ograniczenia będziemy też organizowali dodatkowe dni spowiedzi

 • W związku z nowymi wymogami odnośnie zapobiegania epidemii informujemy, że kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 699-835-042.

 • Intencje mszalne na miesiące lipiec, sierpień i wrzesień przyjmowane będą od 1 maja (w zależności od aktualnej sytuacji termin ten może ulec zmianie). Do odwołania zostaje zawieszone przyjmowanie intencji zbiorowych na Msze święte we wtorki i środy o godz.18:00.

 • Ze względu na zagrożenie związane z epidemią nie odbędą się, przewidziane na dni 29.03-01.04 rekolekcje parafialne. W związku z tym nie będzie, przewidzianych na te dni, dodatkowych Mszy św. o 19.30. Intencje przyjęte na te Msze będą polecane Bogu tego samego dnia, ale o 18.

 • Serdecznie polecamy też codzienną modlitwę różańcową w intencji zatrzymania epidemii, na której Kościół w Polsce jednoczy się codziennie o 20.30. Księża i Siostry gromadzą się wtedy w kościele, wiernych prosimy o modlitwę w tej intencji w domach, w rodzinach.

 • Informacje o parafii znajdziemy też na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki

 • Każdego dnia o 20:30. Księża i Siostry gromadzą się w kościele, wiernych prosimy o modlitwę w tej intencji w domach, w rodzinach.

 • Informacje o parafii znajdziemy też na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 • W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej: śp.Andrzeja Paciorka. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Fri, Mar 13
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Wielkopostne Kościoły Stacyjne
Już od pięciu lat mieszkańcy Warszawy praktykują w Wielkim Poście dawną tradycję pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. https://archwwa.pl/aktualnosci/wielkopostne-koscioly-stacyjne-w-warszawie-po-raz-piaty-2/?fbclid=IwAR3unzz4vrD4m5tPuYppix-fsxVlkWdleBdA0L1Bw9RtNRqXE60a5MYfIF4
Udostępnienia
Sat, Mar 21
Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Boż
Modlitwa o ustanie pandemii
Równo od 20:30 codziennie nasze Siostry i Księża posługujący w naszej parafii będą trwać na modlitwie, dołączmy i my - parafianie do tej modlitwy w naszych domach!!! MODLITWA CAŁEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ I KOŚCIOŁA W POLSCE w intencji ustania pandemii!!! #Wspólnamodlitwa #Modlitwa #oustaniepandemii
Udostępnienia
Tue, Apr 21
WTOREK, Górny Kościół
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek godzinę przed i godzinę po wieczornej Mszy świętej od 17:00 i do 20:00. Zło przeminie, a życie w Sercu Jezusowym zmieni się wkrótce w życie wiecznej miłości i szczęścia. Nawet największe cierpienia ciała skończą się kiedyś.
Udostępnienia