NASZE PARAFIALNE WSPÓLNOTY I INICJATYWY

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Służba Liturgiczna - Opatrzność Boża na Rakowcu
ZAPRASZA.

Co to jest alba, humerał czy trybularz? Nie wiesz, a chciałbyś? Nic prostszego zostań ministrantem!!! Oferta dla tych, którzy już mieli I Komunię Świętą. Dobra informacja to taka, że ministrantem można zostać zawsze - nie ma górnej granicy wieku...wystarczy być facetem i chcieć!!!

Wszyscy chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami, wraz z rodzicami powinni się zgłosić do ks. Krzysztofa.

 

BIELANKI

BIELANKI to wspólnota dla dziewcząt zwana też Służbą Maryjną, Dziećmi Marii.

Bielanki to formacja dla dziewcząt ze szkoły podstawowej, choć zdarza się, że przychodzą i młodsze dziewczynki. Formacja bielanek polega na uczestnictwie w cotygodniowych spotkaniach, na których najważniejszymi elementami są modlitwa i odkrywanie treści Ewangelii przez zabawę i pracę w grupach.

Siostra Maristella, która w naszej parafii opiekuje się

i animuje spotkania Bielanek serdecznie zaprasza wszystkie dziewczęta chętne do tej wyjątkowej formy posługi w naszej parafii.

Spotkania w czwartki w dolnym kościele, o godzinie 18:00. Nie wiesz czy się nadasz? Chciałabyś, ale nie masz odwagi? Myślisz, że może to nie dla Ciebie? Przyjdź i sama się przekonaj. Pan Bóg i Matka Boża zapraszają Cię do przeżycia wielkiej przygody!!! Naprawdę warto!

SCHOLA DZIECIĘCA

Nie wiadomo do końca o kim pisać o Kasi, Ani czy Jagodzie...a może o Janku i Łukaszu? SCHOLA DZIECIĘCA to dynamiczna i energiczna grupa śpiewających dzieciaków pod opieką s. Jany śpiewa chwaląc Boga.

Śpiewają maluchy i nastolatkowie, są tacy co grają na gitarze i na skrzypcach, jedni śpiewają altem, a inni sopranem tylko basów i tenorów brak.

Schola się zmienia - co roku ktoś "dorasta", ale też co roku "nowi" dołączają do grupy. Przez lata w naszej parafialnej scholii dziecięcej śpiewało tyle dzieci, że nie dalibyśmy rady zliczyć.

Schola śpiewa w niedziele o 12:00 podczas Mszy świętej dla dzieci w dolnym kościele, a próby ma w czwartki od 17:30.

Jest też wielka radość bycia razem, wspólne wycieczki i wyjazdy wakacyjne oraz śpiewanie na Chwałę Panu.

Wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać - zapraszamy do kontaktu z s. Janą!

SCHOLA MŁODZIEŻOWA
"Pokój i dobro"

Schola spotyka się w dolnym kościele o 19:00 na spotkanie formacyjne, a o 20:00 zaczyna próbę...bo by zagościł pokój i dobro w sercach trzeba nad nimi trochę popracować.

Jednak na samym śpiewaniu się nie kończy młodzi razem spędzają czas organizując wspólne wyjazdy wakacyjne i wycieczki weekendowe, angażują się w wiele inicjatyw parafialnych. Ostatnio organizowali bal Wszystkich świętych przy okazji naszej sobotniej Misji "Jesteśmy Razem". Mają także swoich przedstawicieli w Radzie Parafialnej to Karolina, Michał i Piotrek - dzięki temu możliwe jest zaangażowanie młodych w życie parafii, bo wiedzą co w "trawie piszczy". Nierzadko sprawy młodych są tematem spotkań Rady i podejmują je właśnie młodzi członkowie Rady.

Nad całością pieczę trzyma ks. Krzysztof - duszpasterz młodzieży w naszej parafii.

Chętnych do wspólnego śpiewania lub dołączenia do grupy młodych zapraszamy w każdy piątek na 19-tą lub 20-tą w zależności od pomysłu na spotkanie!

Czekamy na każdego w salce pierwsze drzwi na prawo po wejściu do dolnego kościoła pod krzyżem !!

WSPÓLNOTA PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

Wspólnota "Przyjaciele Oblubieńca" wpisuje się w nurt nowych wspólnot w Kościele katolickim, które wyrosły z doświadczenia Odnowy Charyzmatycznej. Wspólnota ma spotkania w czwartki o 19:00 w dolnym Kościele.

 

Wspólnota gromadzi katolików wszystkich stanów – świeckich żyjących w małżeństwach lub samotnie, kleryków, braci i siostry konsekrowanych oraz księży – w jedną rzeczywistość, będącą obrazem Ludu Bożego w jego jedności i różnorodności powołań. Jej członkowie mają wspólne pragnienie rozkochiwania ludzi w Jezusie Chrystusie. Osoby należące do Wspólnoty tworzą duchowe i formalne przymierze katolików, którzy pragną odpowiedzieć na nakaz misyjny Jezusa Chrystusa (por. Mk 16, 15-20; Mt 28, 18-20) oraz na wezwanie Kościoła do podjęcia dzieła Nowej Ewangelizacji (por. RM 2-3, 5).

FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH

TERCJANIE - ZAKON DLA ŚWIECKICH I NIE TYLKO. Do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich należeć mogą katolicy - osoby świeckie (kobiety i mężczyźni, osoby samotne i małżonkowie), którzy nie mają przeszkód w prowadzeniu życia sakramentalnego. Do złożenia profesji we Franciszkańskim Zakonie Świeckich wymagane jest ukończenie 18 r. ż. REGUŁĄ życia Franciszkanów Świeckich jest zachowywanie Ewangelii Jezusa Chrystusa przez naśladowanie św. Franciszka z Asyżu.

 

Cel "zakonników" tylko i aż dążyć do doskonałości. Franciszkański Zakon Świeckich (FZŚ) z naszej parafii zaprasza na spotkania modlitewne w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej.

Chcesz wiedzieć więcej o zakonie: http://www.fzs.info.pl/informacje/informacje.html #fzs

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE

Msze Święte Duszpasterstwa Akademickiego odprawiane są w niedziele o godz. 18:00.

Duszpasterzem akademickim jest ks.Adam. Po Mszach świętych w bibliotece parafialnej mają miejsce spotkania Duszpasterstwa Akademickiego - wg informacji podawanych w ogłoszeniach.

Zapraszamy studentów i eks-studentów - młodych duchem na wspólną rozmowę

o Bogu i Jego wielkiej Miłości.

MISJA "Jesteśmy Razem"

RAZEM TWORZYMY PARAFIĘ - BY NIKT NIE BYŁ SAM - MISJA "Jesteśmy Razem"

Zwykle w każdą trzecią sobotę miesiąca spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem:

1. na modlitwie (od godz. 16:00, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o godz. 18:00)
2. przy kawie i ciastku  w kawiarence (od godz.  15:00 do godz. 17:00 w dolnym kościele)
3. w domach naszych chorych i starszych parafian, do których idą z odwiedzinami wolontariusze.

Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne do kawiarenki lub - o ile chcą przyjąć w domu wolontariusza - do zgłoszenia się w zakrystii lub telefonicznie. 

Jeśli chcesz pomóc przyjdź i pomóż! Ofiaruj siebie, swój czas swoje pomysły - możesz angażować się w dowolnym zakresie, robić to co lubisz i wspierać nasze działanie tak jak chcesz.

Kontakt przez facebooka parafialnego.

Informacja o wspólnotach w kancelarii parafialnej.

Stowarzyszenie Żywego Różańca
Czciciele Bożego Miłosierdzia
Legion Maryi
Czciciele Św. Michała Archanioła
Parafialny Zespół Caritas
Chór parafialny
Schola Młodzieżowa
Mężczyźni Świętego Józefa - informacja wkrótce
Parafia Rzymskokatolicka  Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie 
  • Facebook Social Icon

ul. Karola Dickensa 5

02-107 Warszawa

Numer konta 50 2490 0005 0000 4530 4185 1287