KSIĄDZ PROBOSZCZ

Ksiądz Paweł jest warszawiakiem z krwi i kości. W naszej parafii pełni funkcję proboszcza już kolejny rok.

Z "zawodu" jest teologiem duchowości, a jako pracownik naukowy związany był z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a obecnie z Wyższym Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

Jak ktoś nie wierzy lub nie wie o co chodzi wystarczy, że zapozna się z tytułami prac, artykułów i publikacji księdza Pawła, albo uważnie posłucha kazania. (Ksiądz Paweł odprawia mszę świętą zwykle na godzinę 10.30 w niedzielę). O co w tym chodzi? Teologia życia duchowego to nic innego jak nasza duchowość, duchowość chrześcijańska to wszystko to co opisuje naszą indywidualną więź z Bogiem, co prowadzi nas do głębokiej przemiany w kogoś kto nie tylko wierzy, ale chce dojść do całkowitego zjednoczenia z Bogiem. Kto chce być świętym.

Ksiądz Paweł posługiwał w kilku warszawskich parafiach, od lat związany jest z duszpasterstwem młodzieży i rodzin w Kościele warszawskim. Był duszpasterzem w Przymierze Rodzin i asystentem Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Archidiecezji Warszawskiej.

Swój zapał teologiczny wykorzystywał przez lata pracując choćby jako prefekt, katecheta w Liceum Przymierza Rodzin i duszpasterz akademicki na UKSW. Aktualnie w naszej parafii prowadzi katechezy dla dorosłych (piątki mszy świętej wieczornej).

Ksiądz Paweł jest też jednym z członków założycieli Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości, kto może wpaść na taki pomysł by takie stowarzyszenie powołać? Teolog właśnie...Co zaskakuje, bo do teologa nie pasuje :) ostatnio wreszcie po wielu latach marzeń Ksiądz Paweł kupił sobie motor...

A więc nie dziwmy się jak zobaczymy naszego proboszcza-teologa na motorze, jadącego łapać ryby :)...

NASI KSIĘŻA:

119292266_3718530591508167_9018438152541
Parafia Rzymskokatolicka  Opatrzności Bożej w Warszawie na Ochocie 
  • Facebook Social Icon

ul. Karola Dickensa 5

02-107 Warszawa

Numer konta 50 2490 0005 0000 4530 4185 1287