niedz., 07 kwi | Warszawa Trakt Królewski

XIV Marsz Świętości Życia odbędzie się 7 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00

Program 11.00 Msze Święte: Archikatedra Warszawska i Katedra Warszawsko-Praska 12.40 Wymarsz z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża 13.00 Zakończenie marszu pod Bazyliką Świętego Krzyża Akcja Pielucha dla Malucha przy Kolumnie Zygmunta. Więcej http://marszprolife.pl/index.php/najblizs
Rejestracja jest zamknięta
XIV Marsz Świętości Życia odbędzie się 7 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00

Time & Location

07 kwi 2019, 11:00 – 14:00
Warszawa Trakt Królewski, Warszawa, Polska

About The Event

Marsz Świętości Życia jest demonstracją w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie. Konstytucja głosi, że „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”, ale gdy chodzi o nienarodzonych, rządzący wolą kierować się ideologią „kompromisu aborcyjnego” niż konstytucją.

Nazwa Marszu nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca – w Święto Zwiastowania Pańskiego. Kościół w Polsce ustanowił taki dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae z 1995 r, ogłoszonej właśnie 25 marca.

Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci.

Share This Event